Basketbalový klub Jevíčko – mistrovská soutěž juniorů kategorie U19, sezona 2018/19

První vítězství jsme si po zásluze dovezli ze Svitav, kde jsme první zápas vyhráli 78:54 a v druhém prohráli naši kluci 73:84. Přijely za námi i fanynky z Jevíčka, které vytvořily bezvadnou a pohodovou atmosféru. Jedinou kaňkou tak zůstávají Denisovy křeče v poslední čtvrtině zápasu, bez nich by to byl pravděpodobně další vítězný počin našich baskeťáků.

V dalším domácím zápase jsme před zaplněnou halou na Žlibkách podlehli favoritům z Vysokého Mýta v poměru 47:63 a 51:80. Následoval zatím poslední venkovní zápas, kdy jsme zavítali do Pardubic. I když jsme oba zápasy v poločasech vedli, nakonec jsme prohráli 74:70 a 66:54. V našem krajském městě jsme se naučili, že i vyhraná utkání se dají v posledních čtvrtinách prohrát. Jsou to neocenitelné zkušenosti, které nám pomohou při dalších vyrovnaných zápasech. Je však vynikající, že i soupeři jsou překvapeni, jak kvalitní výsledky v naší historicky první sezoně naši kluci předvádějí. Největší podíl na skvělé výkonnosti našich hráčů má bezesporu jejich trenér, Tomáš Ducháček, kterému patří poděkování za výbornou práci s jevíčskou mládeží. Na tréninky chodí pravidelně 15 až 20 hráčů, což svědčí o jejich přístupu k basketbalu a o autoritě pana trenéra.

Zatím poslední domácí mistrovské utkání jsme před burácející halou na Žlibkách odehráli proti největším kandidátům na první místo v soutěži, družstvu z Brandýsa nad Labem. Soupeř nás tentokrát jasně přehrál a po výsledcích 45:95 a 46:94 mu v dubnu 2019 máme co oplácet v jejich domácím prostředí.

Děvčata v kategorii U17 mají plánovaný zápas začátkem března v Havlíčkově Brodě a ve Znojmě. Následně se budeme opět pod vedením trenéra Ondry Štěpánka připravovat na republikový turnaj v Borotíně u Tábora. Natka Finsterlová a Verča Hrubá navíc získávají zkušenosti v Brně, kde hrají nadregionální ligu v kategorii U17. I holkám a panu trenérovi patří velké poděkování za přístup ke sportování a k tréninku. I když náš basketbalový klub momentálně nejvíce zaměstnává mistrovská soutěž kluků, do budoucna máme v mladších holkách velkou perspektivu a budeme je přihlašovat do soutěžních zápasů.